Корзина
53 отзыва

Рання діагностика вагітності свиноматок.

16.08.15

  Ще зовсім недавно головними інструментами ветеринарного лікаря були його власні очі, руки і напрацьований досвід. Однак з кожним роком ветеринарна медицина України все більш і більш наближається до категорії точних наук. Неабиякою мірою цьому сприяє сучасне обладнання. Постійний розвиток нових технологій і впровадження їх у лікувальну практику виводять ветеринарію на якісно новий рівень. Ультразвукова діагностика стала невід'ємною частиною ветеринарної практики, як в клініках, так і на підприємствах тваринництва. Сучасні ультразвукові сканери компактні, надійні і доступні за ціною. Застосування УЗД в свинарстві дозволяє виявляти порісність свиней вже з 19 дня після осіменіння. Також ультразвук дозволяє визначити товщину шпику та м'ясні якості свиней.

На сьогоднішній день, ультразвукове дослідження ― це найбільш безпечний і достовірний спосіб діагностики переважної більшості захворювань внутрішніх органів, таких як: печінка, нирки, підшлункова залоза, жовчний міхур, сечовий міхур, передміхурова залоза, матка, яєчники та ін.

Метод ультразвукової візуалізації незамінний для діагностики новоутворень черевної порожнини і заочеревинного простору, наявності вільної рідини в черевній і грудній порожнинах. УЗД для тварин успішно застосовується при визначенні вагітності, її патології, життєздатності плодів, а також для виявлення аномалій розвитку внутрішніх органів.

Зважаючи на важливість своєчасної діагностики ми приділяємо особливу увагу впровадженню ультразвукового методу для діагностики супоросності і тільності, а також інших захворювань сільськогосподарських тварин.

«Безсумнівно, така діагностична підтримка допомагає практично у всіх напрямках лікувальної роботи та вірно служить нашим лікарям у їх нелегкій праці за здоров'я тварин»,

Сучасна ветеринарна медицина вже не мислима без застосування ультразвукового дослідження (УЗД). Це обумовлено, насамперед, його високою інформативністю і широким спектром діагностичних можливостей.

Метод ультразвукової діагностики заснований на властивостях пьезокристалла генерувати звуковий сигнал дуже високої частоти. Цей сигнал подається в досліджувану порожнину (до об'єкта, який представляє інтерес для лікаря), відбивається від внутрішніх органів, знову надходить на датчик і передається на монітор (екран). Розглядаючи зображення на моніторі, лікар може встановити діагноз.

Всі органи мають різну щільність, що призводить до формування різних сигналів, які видно на моніторі. Завдяки цьому ефекту і стає можливим побачити те, що не доступно іншим методам діагностики.

Найважливішою характеристикою УЗД є відсутність іонізуючої радіації, що дозволяє здійснювати багаторазові дослідження в короткі проміжки часу без шкоди для здоров'я тварин.

Цей метод дозволяє побачити внутрішні структури органів і тканин, що практично неможливо при інших дослідженнях (наприклад, камені в жовчному міхурі, наявність пухлинних процесів всередині печінки, селезінки, камені в мисках нирок і т.д.).

Ще однією перевагою ультразвукової діагностики супоросності і тільності вважається швидкість роботи ― досвідчений фахівець витрачає на тварину 1-3 хвилини, тоді як при мануальному, ректальному або візуальному способі може знадобитися 20 хвилин і навіть більше, якщо в господарстві немає кваліфікованого та вмілого діагноста.

Те, що раніше лікар міг тільки намацати, за допомогою УЗД-сканера він може побачити, а значить, більш грамотно поставити діагноз і призначити правильне лікування.

До переваг приладів УЗД відносяться:

  • достовірність постановки діагнозу становить 99,9%;
  • можливість візуалізації плоду і визначення його розмірів;
  • можливість діагностики стану яєчників (наявність кісти);
  • можливість діагностики запалення матки.

Найважливіше у відтворенні здорове, високопродуктивне тварина, яка здатна привести на світ таке ж потомство. А для цього необхідний постійний контроль за здоров'ям і станом статевих органів.

І навіть якщо керівник господарства знає, що у нього хороші техніки і статистика свідчить про заплідненість у 80-90%, то це не означає, що УЗД-сканер не потрібен. Навпаки, він необхідний для повного контролю за станом стада. Купівля УЗД сканера ― вигідне вкладення коштів, навіть за найбільш середніми розрахунками.

Раннє визначення поросності ― важлива економічна складова роботи ферми.

Економічна ефективність УЗД у свинарстві:

  • Від однієї свиноматки можна відлучити 11 поросят за 180 днів.
  • Середня ціна поросяти в 28 днів ― 450 грн.
  • 11 запланованих поросят коштуватимуть 4950 грн.
  • 1 день перегули обходиться: 4950 грн. / 180 сут. = 27,5 грн. / Добу.
  • Прямі втрати на добу від одного безплідного тваринного складають 27,5 грн.
  • Втрати від однієї безплідною свиноматки за один репродуктивний цикл становить: 21 день * 27,5 грн. . = 577,5 грн, де 21 день ― середня тривалість статевого циклу свиноматки.

Ми рекомендуємо звертати особливу увагу на ефективність осіменіння свиноматок, в т.ч. на ранню діагностику виявлення поросності.